KONCERTLEKTORIJS PAR OSKARA STROKA DZĪVI UN DAIĻRADI09/10/07

2007. gada 10. oktobrī Daugavpilī sāksies koncertlekciju cikls, kas veltīts Oskara Stroka dzīvei un daiļradei. Lekciju laikā varēs uzzināt faktus no komponista biogrāfijas, klausīties viņa mūziku. Stāsts nomainīsies ar muzikāliem skaņdarbiem. Pirmais šāda veida pasākums notiks 6. vidusskolā.

Radošā kolektīva sastāvā ir Daugavpils dziedātāji un mūziķi: Sergejs Pimanovs, Albina Šaluhina, Jeļena Larionova. Tango Oskara Stroka mūzikas pavadījumā dejos Jeļena Posternaka un viņas audzēkņi.

Koncertlekcijas notiks Daugavpils mācību iestādēs un nevalstiskajās organizācijās. Ieplānots arī viens izbraukuma koncerts Krāslavā. Lektorija dalībnieki saņems bukletu un kabatas kalendāru veltītu Oskaram Strokam, bet organizācijām tiks dāvāta A. Gimmerverta grāmata «Оскар Строк – король и подданный» un speciāls „Provinces almanaha – Hronos” laidiens, kas veltīts mūsu novadniekam.

Koncertlektorijs tiek organizēts projekta „Mūzika, kas vieno” ietvaros. Projekts finansēts no Latvijas Sabiedrības integrācijas fonda un Daugavpils pilsētas domes.

Komponists un mūziķis Oskars Stroks dzimis 1893. gada janvārī Daugavpilī /toreizējā Dvinskā/. 10 gadu vecumā, iestājoties Sanktpēterburgas konservatorijā, viņš sāka rakstīt savus pirmos mūzikas darbus.

No 1923 gada O. Stroks uzsāka darbu Rīgā. Viņa dziesmas un romances izpildīja Latvijas Konservatorijas profesors Pauls Sakss un Nacionālās operas solists Mariss Vētra. O. Stroks ir uzrakstījis vairāk kā 300 mūzikas darbus. Viņu pamatoti dēvē par “tango karali”.

Šī gada jūnijā Daugavpils iedzīvotāji un viesi dejoja O. Stroka mūzikas pavadījumā pilsētas ielās. 12. oktobrī notiks Starptautiska konference “Oskars Stroks. Dzīve mūzikā”. Bet nākošajā gadā tiks rīkots Starptautiskais sporta deju konkurss.

Projektu realizē Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Daugavpils Universitāti.

__________________________________________________

Irīna Gorkina - projekta “Mūzika, kas vieno” vadītāja

e-pasts: irinag@daugavpils.lv

Tālr. 65404357; mob. 29476204

Автор: Daugavpils

Автор: Jacoby
Добавлено: 04.11.2016 10:51
0

This pointsg knocked my socks off

Автор: Xexilia
Добавлено: 29.10.2016 03:20
0

BION I'm imdprssee! Cool post!

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha